Szukaj

Dlaczego warto kupować u nas?

  • Systemy płatności bezpieczne w 100%

  • Płać w PLN

  • Ponad 3,5 mln sprzedanych biletów

Zadowoleni klienci

Działalność charytatywna

Przewodnik po Londynie, czyli jak podróżować po mieście bez stresu

Londyn to metropolia ze skomplikowaną siecią metra, pociągów i autobusów. Wszystkie stacje są dobrze połączone, ale przemieszczanie się z jednej strony miasta na drugą może trwać długo i wiązać się z kilkoma przesiadkami.

Przygotowaliśmy krótki przewodnik po transporcie w Londynie. Postępując zgodnie z naszymi wskazówkami nie zgubisz się, nie będziesz się denerwować oraz zastanawiać się, gdzie się podziały Twoje ciężko zarobione pieniądze na wakacje!

Jak podróżować bez stresu
Podziel atrakcje i zabytki na grupy zgodnie z ich lokalizacją. Kluczem do sukcesu jest pogrupowanie atrakcji i zabytków pod względem geograficznym. Dzięki temu unikniesz wielokrotnych powrotów do miejsc, które już odwiedziłeś.

Korzystaj z Google Maps. Wszystkie środki transportu w Londynie, w tym metro, pociągi, autobusy i promy, są zintegrowane z Google. Oznacza to, że w każdej chwili możesz sprawdzić trasę na telefonie komórkowym. Ważne jest również to, że godzinach szczytu można wyszukać alternatywne trasy lub środki transportu, aby ułatwić sobie przemieszczanie się po mieście. Dobrym pomysłem jest również zapisanie polecanych miejsc oraz tras w Google Maps.

Kup kartę Oyster lub Travelcard. Kupowanie biletu za każdym razem, gdy wsiadasz do autobusu lub metra sprawi, że funty w mgnieniu oka wyparują z Twojej kieszeni. Korzystanie z karty Oyster i Travelcard pomoże Ci nieco zaoszczędzić na kosztach transportu.

Podróżowanie z lotniska do Londynu
Istnieje wiele opcji transportu z dowolnego lotniska do centrum Londynu. Możesz skorzystać z autobusów wahadłowych, taksówek, metra i pociągów. Podróżowanie w dużej grupie pomoże Ci obniżyć koszty transportu. Duża ilość bagażu lub nocowanie poza centrum Londynu to kolejne czynniki, które czynią droższe oraz wolniejsze opcje transportu bardziej atrakcyjnymi.

Jeśli szukasz najtańszej opcji, metro jest zdecydowanie najlepszym wyborem dla Ciebie, a zwłaszcza w sytuacji, jeśli podróżujesz z małą ilością bagażu (dostępne jest ono tylko z lotnisk Heathrow i Gatwick).

Jeśli interesuje Cię najszybszy wariant podróży, rozwiązaniem będą pociągi ekspresowe. Są one wygodne i szeroko polecane przez odwiedzających Londyn.

Lotnisko Heathrow. Najszybszym środkiem transportu jest Heathrow Express. Możesz również skorzystać z metra, jednak wchodzenie do wagonu i wychodzenie z niego z torbami i walizkami może być stresujące.

Lotnisko Gatwick. Najtańszym środkiem transportu jest Gatwick Thameslink, zaś naszybszym i najwygodniejszym – Gatwick Express. Doskonałą alternatywą w przystępnej cenie jest Gatwick National Express. Autobus ten kursuje z lotniska na stację Victoria Station w centrum Londynu.

Lotnisko Stansted. Autobus Stansted Express do stacji Liverpool Street Station jest najwygodniejszym środkiem transportu z lotniska, najtańszym zaś jest autobus lotniskowy Stansted National Express.

Lotnisko Luton. Najtańszym sposobem dotarcia z lotniska Luton do Londynu jest skorzystanie z autobusu Luton National Express. Najszybciej można dojechać do miasta pociągiem Thameslink, który kursuje do pięciu centralnie położonych stacji.

Wskazówki dotyczące zwiedzania
Jeśli planujesz poświęcić kilka dni na zwiedzanie, skorzystaj z autobusów Hop-On Hop-Off. Podróżując nimi, będziesz mógł odkrywać tajemnice Londynu w swoim tempie. Istnieje kilku touroperatorów, w tym Big Bus Tours i The Original Tour. Przemierzając ulice brytyjskiej stolicy dwupoziomowym autobusem, można się zrelaksować i podziwiać widoki. Ta forma zwiedzania miasta pozwala również uniknąć pośpiechu oraz tłumów ludzi dojeżdżających do pracy metrem. Karnety są dostępne w opcji 24- lub 48-godzinnej i obejmują wycieczkę statkiem wycieczkowym po Tamizie.

Nie zapomnij o możliwości zwiedzenia miasta pieszo lub na rowerze. Dzięki tym dwóm opcjom możesz odkryć ukryte skarby Londynu, poczuć atmosferę tutejszych ulic oraz spotkać mieszkańców miasta.

Mamy nadzieję, że dzięki naszym wskazówkom będziesz mieć więcej czasu (i pieniędzy!) na odkrycie wszystkiego, co ma do zaoferowania Londyn.

Wynik wyszukiwania: 1 - 2 (2)