Szukaj

Dlaczego warto kupować u nas?

  • Systemy płatności bezpieczne w 100%

  • Płać w PLN

  • Ponad 3,5 mln sprzedanych biletów

Zadowoleni klienci

Podobne kategorie

Pałac Buckingham

Poznaj jedno z najważniejszych miejsc w historii brytyjskiej rodziny królewskiej – pałac Buckingham. Znajduje się on w dzielnicy Westminster i pełni rolę oficjalnej londyńskiej rezydencji brytyjskich monarchów.

Budynek ten świadkiem przełomowych wydarzeń, takich jak bombardowania w trakcie II wojny światowej oraz marsz sufrażystek, który miał miejsce w maju 1914 r.
Pałac został zbudowany w 1703 r. i w przeszłości nosił nazwę Dom Buckingham. Pierwotnie należał do Jana Sheffielda, pierwszego księcia Buckingham. W 1761 roku Jerzy III odkupił go i odtąd budynek stał się rezydencją królewską.

W pałacu znajduje się główne wejście, gdzie królowa wita swoich gości, oraz zapierające dech w piersiach komnaty. Jedną z nich jest imponująca sala balowa, która została zbudowana z myślą o wystawnych przyjęciach. Można tu również zobaczyć wspaniały Biały Salon z żyrandolem z 1800 r. To właśnie tutaj królowa organizuje wszelkiego rodzaju imprezy. Znajdują się tu sekretne drzwi, z których korzysta monarchini.

Stojąc przed pałacem, szybko zauważysz idealną symetrię budynku. Zresztą nie musisz wierzyć nam na słowo – sprawdź sam! Poza możliwością zwiedzenia samego pałacu masz do dyspozycji opcje z dodatkowymi atrakcjami:

Pałac Buckingham i popołudniowa herbata
Pałac Buckingham i zmiana warty
Pałac Buckingham i stajnie królewskie

Działalność charytatywna

Pałac Buckingham

Odwiedź pałac Buckingham, będący jednym z niewielu działających pałaców królewskich na świecie. Znajduje się on w samym sercu Londynu w dzielnicy Westminster. Odkryj piękno tego niezwykłego miejsca i poznaj wszystkie jego tajemnice. Wybierz jedną z naszych ofert, dzięki którym Twoja wizyta w tym miejscu stanie się niezapomnianym przeżyciem.

Wynik wyszukiwania: 1 (1)